وطن ما

گردشگری و سلامت

سفرنامه فرانسه، قسمت پنجم: جاذبه های پاریس

با ۵۲ نظر

این شهر اونقدر جاذبه داره که هرچندبار که به پاریس برید سیر نخواهید شد. اصلا این شهر یک کشش غریبی تو آدم ایجاد میکنه که آدم همیشه به یادش هست و دوست داره دوباره و دوباره به اونجا سفر کنه.

اصولا پاریس شهریه که گشت و گذار توش خیلی راحته. با تهیه یه نقشه محل های دیدنی شهر و به کمک یک نقشه مترو همه جا می تونید برید. شاید در ابتدا پیدا کردن راه بخصوص توی ایستگاههای شلوغ کمی سخت به نظر برسه اما خیلی زود با این سیستم آشنا میشید.

همونطوری که امیر هم قبلا نوشته نمی خوام به تک تک مکان های دیدنی اشاره کنم. برای اینکار بهتره که به سایتهایی مثل اینجا مراجعه کنید و باز داخل اون هم لینک ها رو دنبال کنید تا یه دید کامل از شهر و جاهای دیدنیش پیدا کنید.

اما پیشنهادات من:

۱٫ مراکز اصلی شهر:

برج ایفل: تا نبینیدش عظمت باشکوهش رو درک نمی کنید. می تونید برای طبقات مختلف برج هم بلیط بخرید و چشم انداز شهر رو از ارتفاع تجربه کنید. معمولا صف طولانی برای بالا رفتن وجود داره و قیمت بلیط هم بسته به این که کدام طبقه بخواهید برید متفاوته. تا جایی که یادمه دو یا سه طبقه داره. من که هیچ وقت خیلی به نظرم خاص نمیاد اما با توجه به صف طویلش شایدم ارزشش رو داشته باشه!

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Champ de Mars Tour Eiffel از RER C و یا ایستگاههای Passy , Bir-Hakeim از متروی خط ۳ هستند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

خیابان شانزلیزه: از قدم زدن توش سیر نمیشید. همه چیز این خیابون دوست داشتنی و البته شیکه. پیاده روهای زیبا و ردیف درختانی که نزدیک نوئل به طرز بسیار زیبایی چراغونی میشند دل هر رهگذری رو میبره.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه های Charles de Gaulle Etoile و Concord در دو سر این خیابون هستند و تمامی ایستگاههای بین این دو هم از متروی خط ۱ در فواصل این خیابون قرار دارند.

champs-elysees

رودخانه سن: کنار این رودخانه زیبا قدم بزین یا ۱۰-۱۲ یورو بدید به قایقهای توریستی و دوری بزنید رو رودخانه و اکثر فضاهای دیدنی شهر رو ببینید.

boat-trip

گالری لافایت: خیلی دیدنیه. ویترینهایی که توش برای بچه ها نمایشهای عروسکی اجرا میشه و داخل پاساژ که تقریبا تمامی مارکهای معروف شعبه دارند. تزئینات داخل و کلا معماری بسیار قشنگی هم داره. یک توصیه: بعد از غروب که چراغهای بیرون روشن میشه خیلی دیدنی تر.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Chaussee d’Antin La Fayette از متروی خط ۹ .

lafayette-1

lafayette-3

lafayete-3

La Defense: برجهای تجاری، مرکز خرید و در کل فضایی مدرن و متفاوت از تمامی دیگر مناطق پاریس.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه La Defense  از متروی خط ۱ و همین طور RER A .

la_defense-paris

la_defense_2

کلیسای Notre Dame و منطقه سن میشل: اولی کلیسای معروفیه و دومی مجموعه ای از خیابانهای به هم پیوسته با رستورانهای متنوعه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه St-Michel Notre-Dame که محل تقاطع RER C و RER B هست .

notre-dame

st-michel

Sacré Coeur و مولن روژ: تو یک منطقه هستند. خیابانهای اطراف کلیسای Sacré Coeur بالای تپه دیدنیه. در ضمن کلی فروشگاه برای خرید سوغاتی اونجا پیدا میشه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Pigalle از متروی خط ۲ و یک ایستگاه قبل و بعدش.

sacre_coeur

moulin_rouge

گورستان Père Lachaise : هر گور به تنهایی یک قطعه هنر معماریه. کلا فضای گورستان خیلی جالبه. صادق هدایت هم که اونجاست.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Pere Lachaise از متروی خط ۲ و یا ۳٫

Minolta DSC

pere-lachaise-2

pere-lachaise-3

۲٫  موزه ها:

میدونم که روحیه ایرانی با موزه چندان سازگار نیست. اما حتی برای مشکل پسندترین صلیقه ها هم دیدار از موزه های louvre  و  george pompidou رو پیشنهاد می کنم.

louvre: شما رو با دنیای باستان آشنا میکنه، حداقل بخش ایران رو ببینید.

نکته مهم: اگه زیر ۲۶ سال سن دارید، حتما پاسپورت همراهتون باشه و بهشون بگید تا تخفیفات خیلی خوبی رو بلیط ورودی بهتون بدن. در حالت عادی بستگه به روز بازدید بین ۵ تا ۱۳ یورو میتونه متغییر باشه. در ضمن خاطرتون باشه که یکشنبه های اول ماه بازدید مجانی هستش.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاههای Palais Royal Musee du Louvre و Louvre Rivoli از متروی خط ۱٫ که ایستگاه دومی خودش یه پا موزست!

louvre-1

louvre-2

george pompidou: هنرهای نو رو نشونتون میده، اگه پیش زمینه تاریخ هنر معاصر رو نداشته باشید از خیلی از آثار هنریش سر در نمیآرید اما بازهم میارزه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Rambuteau از متروی خط ۱۱٫

pompidou

۳٫ خارج از محدوده اصلی:

کاخ ورسای: محوطه داخلیش مثل بقیه کاخهاست اما اون چیزی که این کاخ رو بی نظیر میکنه باغ بیرون و چشم انداز بسیار زیباشه. روی اون پله ها که می ایستید و منظره مقابلتون رو تماشا می کنید به نظرتون میاد که حتما سرزمین موعود همین شکلیه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Versailles-Rive Gauche از RER C که خودش در پایان چند شاخه میشه و کاخ در انتهای شاخه C5  قرار داره.

versailles-1

versailles-2

دیسنی لند: این رو هم از دست ندید. یک روز کامل وقت می خواد و اگه در مواقع اوج سفرهای توریستی و هوای خوب به اونجا برید خیلی شلوغه. حدوده ۵۰ یورو بلیط ورودی و بعد همه بازیها مجانیه. اینطوری بگم که یک شهر رویا بازسازی شده. همه شخصیتهای کارتونها و فیلمهای دیسنی بازسازی شدن. فضاسازی بسیار قشنگ و زیباست و جاذبه ها همونقدر که برای بچه بی نظیره بزرگترها رو هم میتونه کاملا مجذوب خودش کنه. با دیدن اون فضا لذت می برید و دلتون برای کودکی خودتون و بچه هاتون می سوزه. اون فضا برای بچه ها خیلی شگفت انگیز و دست داشتنیه.

نزدیکترین دسترسی ها به این محل: ایستگاه Marne-la-Vallee-Chessy از RER A که خودش در پایان چند شاخه میشه و پارک در انتهای شاخه A4  قرار داره.

disneyland-1

EPSON DSC picture

یک پیشنهاد بسیار ویژه: اگه فرصت کافی دارید، حداقل یک هفته می مونید و فرصت دیدن همه اون  جاهایی رو که بالا گفتم داشتید، یا اگه قبلا پاریس بودید و تا حالا همه جذابیت هاش رو دیدید و یا اگه خیلی دنبال فعالیتهای جدید هستید بهتون پیشنهاد می کنم برنامه های سالن Palais des Congrès de Paris رو چک کنید. سالن خیلی بزرگ و شیکیه که برنامه هایی مثل اپرا و نمایشهای هنری درش اجرا میشه. ما symphonic mania رو دیدیم. محشر بود. تلفیقی بود از موزیک کلاسیک با هنرهای نمایشی از قبیل باله و رقص های گروهی، اپرا و تک نوازی های پیانو. کل برنامه توسط تیمی از روسیه برگزار میشد. بسیار دیدنی بود. از اون تجربه هایی که هیچ وقت فراموش نمیشه. قیمت بلیط نفری ۵۲ یورو بود که البته بسته به جایی از سالن که بنشینید ممکنه کمی فرق کنه. واقعا ارزشش رو داشت، خوبیش این بود که زیاد کلامی نبود و براحتی میشد موضوع رو دنبال کرد. مطمئنا اگه تئاتر بود چیز چندانی ازش نمی فهمیدیم.

نکته جالب این بود از اون سالن ۳۵۰۰ نفری که تقریبا کامل پر شده بود بالای %۹۰ پیر مرد و پیرزن بودن و به نظرم اکثرا هم با تور اومده بودن. می دونید که، اروپایی های مایه دار وقتی بازنشست میشن تازه اول حال و هول و سفر رفتنشونه.

palais_des_congres_de_paris

palaisdescongres

symphonicmania

symphonic-mania-2

لینک به بقیه سفرنامه ها:

سفرنامه فرانسهقسمت اول        قسمت دوم         قسمت سوم         قسمت چهارم     قسمت پنجم

Be Sociable, Share!

نوشته شده توسط فرخ

دی ۴م, ۱۳۸۹ در ۴:۳۳ ب.ظ

نوشته شده در سفرنامه

با ۵۲ نظر برای 'سفرنامه فرانسه، قسمت پنجم: جاذبه های پاریس'

اشتراک نظرات با RSS یا بازتاب برای 'سفرنامه فرانسه، قسمت پنجم: جاذبه های پاریس'.

 1. هیچ وقت فکر نمی کردم پاریس اینهمه دیدنی داشته باشه.بی جهت نیست که اسم به این بزرگی داره.
  تو هم که انصافن کامل نوشتی.می دونم خیلی وقت گذاشتی.پست بسیار باارزشی شد.خیلی عالی.
  امیدوارم قسمت بشه بصورت عملی از اطلاعات این سفرنامه پاریس استفاده کنیم.

  مهدی

  ۶ دی ۸۹ در ۹:۰۲ ق.ظ

 2. درود بر شما
  از اینکه دیدنیهاتون را با دوستانتون به اشتراک گذاشتید
  از اینکه در سفر عکس گرفتید برامون و وقت گذاشتید و به دوستانتون فکر کردید
  به نوبه خودم تشکر می کنم

  بهروز

  ۱۲ دی ۸۹ در ۵:۰۷ ب.ظ

 3. بچه مایه داری توی پاریس درس می خونی.خوش به حالت.من شاه کار کنم میرم مشهد اون هم با دوچرخه آخه دوچرخه سوارم!!!!!!!!
  ازت میخوام که کمکم کنی من می خواهم با دوچرخه برم فرانسه از کشور های ترکیه یونان ایتالیا عبور خواهم کرد ودر نهایتا به فرانسه خواهم رسید سوال اینجاست من باید ویزای همه ی این کشور ها رو بگیرم؟وبعضی ها میگن ویزای توریستی فرانسه رو بگیری کافیه و اون هم باید یک سند گرو بزاری!!!!!!!!!

  حامد

  ۱۹ تیر ۹۰ در ۹:۲۲ ب.ظ

 4. ۱٫ هیچکدوم از ما بقول شما بچه مایه دار نبودیم و نیستیم (بچه درس خوون شاید!).میتونید صفحه “درباره ما” رو بخونید.
  ۲٫ ترکیه ویزا نمیخواد اما برای کشورهای عضو شینگن شما از هر کدوم ویزا بگیرید،میتونید به بقیه هم سفر کنید.باید ثابت کنید توانایی مالی دارید و برمیگردید.سند ملک به نامتون فکر می کنم لازم باشه.گردش حساب خوب و … برای اطلاعات بیشتر هم میتونید به وب سایت سفارتخونه ها مراجعه کنید.
  موفق باشید

  مهدی

  ۲۰ تیر ۹۰ در ۱۱:۱۲ ق.ظ

 5. آقا قلمت عالیه.خیلی زحمت کشیدی واسه این توضیحاتت.درستت واقعا” درد نکنه.مطمئنا” برای خیلیا قابل استفادس.مرسی

  atila

  ۶ شهریور ۹۰ در ۳:۰۲ ق.ظ

 6. در آستانه سفر به اروپا بسیار از مطالبتون استفاده کردم ممنون

  حورا

  ۱۵ شهریور ۹۰ در ۹:۳۷ ق.ظ

 7. سلام دوست عزیز
  واقعا کلام شیرینی دارید..چندین بار من رو به قهقه واداشتید. من هفته پیش به مدت ۳۶ ساعت (یک روز و نیم ) پاریس بودم. واقعا لذت بردم..الان بعد از برگشت دچار افسردگی شدم.
  دوست عزیز ای کاش وبلاگ و تجارب شما رو قبل از سفر میخواندم تا در مسیر یابی و شناسایی جاهای دیدنی پاریس کمتر وقت تلف میکردم.
  بهرترتیب در این مدت کوتاه
  من بالای برج ایفل رفتم..پیاده از ایفل تا دروازه آزادی و سپس خیابان شانزالیزه قدم زدم و در ادامه به موزه لوور رسیدم..۳ ساعت اونجا بودم
  سپس هتل رفتم و وسایلم رو گذاشتم هتل و یک استراحت کوتاه کردم و مجددا شب برج ایفل رو دیدم و کف کردم.
  فردای آن روز به کلیسای نتردام رفتم و بعد طی حدود ۵۰۰ پله و یا بیشتر بر بالای کلیسا رسیدم..پیشنهاد میکنم وقتتون رو با رفتن به اونجا هدر ندید..سپس رفتم منطقه مولن روژ و آسیاب بادی و آن کلیسا معروفش رو دیدم..و در پایان جهت برگشت از فرانسه سوار مترو شدیم و با پاریس خداحافظی کردیم.

  سیروس

  ۲۷ مهر ۹۰ در ۱۱:۵۵ ق.ظ

 8. دوستان کتاب سفرنامه جنوب رو حتما بخونید !

  ساسان

  ۲۴ آبان ۹۰ در ۴:۲۱ ب.ظ

 9. سلام
  من می خواهم عید دوباره برم پاریس. همیشه تابستان اونجا بودم. عید هوا سرده و بارون میاد. آیا در اون زمان Disneyland تعطیل است یا بارون بیاد بازیها تعطیل می شود؟
  با تشکر

  ساناز

  ۱ آذر ۹۰ در ۲:۱۰ ب.ظ

 10. سلام
  من ۳ بار رفتم پاریس و بعد از این ۳ با ر بازم دوست دارم برم ، واقعا شهر دوست داشتنیه و شما هم کامل توضیحات لازمو آوردین.
  مرسی

  امیر

  ۱۵ فروردین ۹۱ در ۵:۱۱ ب.ظ

 11. من می خواستم بگم که ۳ روز پیش از پاریس اومدم و الان با سایت شما آشنا شدم دلم می خواد تو سایت شما عضو بشم آیا این امکان وجود داره یا نه؟راستی من سفرنامه پاریستونو خوندم خیلی خوشم اومد و همه این ها رتایید می کنم راستی شما کی پاریس بودید

  پدرام

  ۲۷ فروردین ۹۱ در ۶:۴۵ ب.ظ

 12. راستی منن یک بار تو ۴ سالگی و یک بار تو ۱۰ سالگی به پاریس و اطراف فرانسه سفر کردم…

  پدرام

  ۲۷ فروردین ۹۱ در ۶:۴۶ ب.ظ

 13. الان هم ۱۳ سالمه و ۳ روز پیش پاریس بودم

  پدرام

  ۲۷ فروردین ۹۱ در ۶:۴۶ ب.ظ

 14. اگر قصد دارید بنویسید،براتون نام کاربری ایجاد میکنم تا نوشته ات تون بنام خودتون منتشر بشه.
  در ضمن خوشحال هستیم که خواننده نوجوون داریم.موفق باشید.

  مهدی

  ۲۸ فروردین ۹۱ در ۱۲:۱۵ ب.ظ

 15. خیلی ممنون .من نقشه مترو پاریس رو دانلود کردم ولی خیلی گیج شدم چون نمیدونستم حالا هر جا خواستم برم کدوم ایستگاه می شه شما با گذاشتن این اطلاعات خیلی اضطراب منو کم کردین واقعا ممنون .

  آزاده

  ۲۰ خرداد ۹۱ در ۱۰:۵۲ ق.ظ

 16. به قول ژاک ریوت فقید…پاریس از آن ماست…

  حسین

  ۲۸ شهریور ۹۱ در ۳:۴۴ ب.ظ

 17. سلام
  همون پاراگراف اول رو که خوندم دلم گرفت و یاد پاریس افتادم. سه ماه نیست که برگشتم و هواشو کردم. یه وبلاگ هم راه انداختم برای سفرهام که هدف اصلی ام زیبایی های اروپا و پاریسه.
  واقعا متفاوت و در ذهن ماندنی است.

  صنم

  ۱۷ آذر ۹۱ در ۱۲:۴۳ ق.ظ

 18. سلام
  ممنون از اطلاعات بسیار خوبی که در اختیارمون قرار دادین . من یه سوال داشتمچطوری میشه برنامه های symphonic mania رو چک کرد ؟ من از سایتش چیزی دستگیرم نشد .ممنون

  شیوا

  ۱۹ بهمن ۹۱ در ۷:۰۱ ب.ظ

 19. سلام من پاریس که رفته بودم بیشتره این جا ها رو دیدم خیلی قشنگن ……………..مسی

  مهشید

  ۳۰ شهریور ۹۲ در ۱۰:۲۹ ب.ظ

 20. سلام مرسی هم از مطالب خوبتون هم از راهنماییتون ما ویزامونو گرفتیم یک هفته پاریس می مونیم ولی یک هفته دیگه رو نمی دونیم بریم کدوم کشور یا شهر؟شما تجربه ای راجع به catalogne در اسپانیا دارید؟آیا تور از پاریس به اینجا وجود داره؟
  ممنون

  شیلا

  ۱ مهر ۹۲ در ۱:۰۳ ق.ظ

 21. ونظرتون راجع به نیس چی هست؟

  شیلا

  ۱ مهر ۹۲ در ۱:۲۰ ق.ظ

 22. من واقعا از شما ممنونم که وقت گذاشتید .این حس واقعا قابل احترامه.ومن نوروز ۹۳ دارم میرم پاریس و پراگ .اطلاعات شما بسیار مفید خواهد بود

  farshad

  ۲۹ آذر ۹۲ در ۱۰:۱۸ ب.ظ

 23. سلام،واقعا خیلی ممنون به خاطر مطالب زیباتون،یکی مثه من فقط میتونه از خوندنش لذت ببر و توی ذهنش اینارو تصور کنه،چون من نمیتونم تا آخر عمرمم به اینجورجاها برم و واسه من نهایتش همون شماله نه حتی کیش و دبی و ازهمه ی اینا بهتر اروپا!!!!نمیخوام داستان لیلی مجنون تعریف کنم ،فقط میتونم بگم ممنون که بیشتر منو آشنا کردین.

  M.R.P

  ۱۴ دی ۹۲ در ۹:۵۱ ب.ظ

 24. خیلی ممنون
  موفق باشید

  رضا

  ۱ بهمن ۹۲ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

 25. ده فروردین سفری به پاریس دارم و ممنون میشم اگر کسی از قیمت ورودی مکانهای دیدنی اطلاعی داره بهم خبر بده

  الهه

  ۱ فروردین ۹۳ در ۷:۴۲ ب.ظ

 26. می تونید گوگل سرچ کید. همه جاذبه های توریستی وبسایت دارن و حتی بعضی هاشون بلیط آنلاین با قیمت مناسب تر هم دارن.

  فرخ

  ۴ فروردین ۹۳ در ۲:۱۸ ب.ظ

 27. سلام دوست عزیز .
  من با دعوتنامه میخوام برای سفر فرانسه اقدام کنم . نوبت مصاحبه سفارت هم گرفتم . سوالم اینه که مدارکی که دارم با خودم میبرم سفارت برای روز مصاحبه (نامه سابقه کار، بیمه، سند ملکی، فیش حقوقی ، گردش حساب) نیاز به توجمه دارند یا خیر . چون توی سایت سفارت نوشته کپی مدارک ولی بعضی از اجانس ها میگن ترجمه مدارک هم لازمه . و اگه باید ترجمه کنم، مهر دادگستری و وزارت خارجه هم میخواد یا فقط مهر دارالترجمه کفایت میکند.
  متشکرم از راهنماییتون

  لیلا

  ۵ اردیبهشت ۹۳ در ۱۱:۲۶ ب.ظ

 28. بابا ایول داداش ایول . میخوامت با این گفتنت دوست دارم داش . ؛) . عزیزم فقط یه سوال اگه با تور بری این دنگو فنگارو نداره؟؟؟ و این که من دانشجوام و کارت پایان خدمتم ندارم برام مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ جوابو اگه به ایمیلم بفرستی خیلی ممنونت میشم .

  دانیال

  ۱۳ خرداد ۹۳ در ۱۱:۵۷ ب.ظ

 29. دوست عزیز حتما باید کارت معافیت یا پایان خدمت داشته باشید

  مهدی

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۶:۵۱ ق.ظ

 30. ممنون مهدی جان فقط یه سوال دیگه . من در حین تحصیل که معافیت تحصیلی دارم امکان سفر های خارجی وجود ندارد ؟؟

  دانیال

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۱:۰۸ ب.ظ

 31. با معافیت تحصیلی میشه اما تا جایی که می دونم ضمانت مالی میخواد. صبر کنید تا فرخ هم جواب بده بهتر میدونه

  مهدی

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۴:۴۰ ب.ظ

 32. از راهنمایی که کردی خیلی ممنونم . منتظر جواب کامل تر میمونم.

  دانیال

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۷:۰۹ ب.ظ

 33. سلام من میخوام به فرانسه سفر کنم اما نمیدونم کدوم شهر برم بین این ۳ تا شهر موندم ( paris.nice.biarritz) اگه بتونین بهم کمک کنین خیلی ممنون میشم . و یه چیز دیگه من از جاهای باستانی و تاریخی و هنری زیاد خوشم نمیاد و فقط می خوام سفرم یک سفری که جنبه سرگرمی و تفریحی باشه نه چیز دیگری ممنون .

  محمد

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۷:۵۹ ب.ظ

 34. من که از این سه تا فقط پاریس رو دیدم. دو بار. و باید بگم از بین جاهای توریستی تنها جایی که واقعا دلم براش تنگ میشه. دوست دارم هر از چندی دوباره برگردم ببینمش و از جریان زندگی درش لذت ببرم.
  خوب برای هر کسی تفریح و سرگرمی یه معنایی داره. شما می تونید تو سایت های مختلف جاذبه های توریستی این شهرها رو بخونید و بر اساس سلیقه انتخاب کنید.

  فرخ

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۱۱:۰۷ ب.ظ

 35. ممنون از شما

  محمد

  ۱۴ خرداد ۹۳ در ۱۱:۳۷ ب.ظ

 36. ممنون از سایت خوبتون . یه سوال داشتم به نظر شما من اگه خودم برم هزینم کمتر میشه یا با تور؟ شما که رفتین براتون سفر چقدر هزینه برداشت ؟

  علی

  ۱۵ خرداد ۹۳ در ۱۲:۲۹ ق.ظ

 37. من ۱۰ روز دیگه دارم میرم.ممنون از توضیحاتتون

  یگانه

  ۱۶ خرداد ۹۳ در ۱۰:۰۲ ق.ظ

 38. ممنون از مطلب مطلوبتون! منم مثل علی میخوام بدونم با تور برم با صرفه تره یا خودم برم در ضمن کاش در مورد هزینه های خورد و خوراک و سوغاتی هم مطلب می نوشتید من مرداد ماه میرم انشاءالله

  نسرین

  ۲۵ خرداد ۹۳ در ۳:۵۱ ب.ظ

 39. سلام
  ممنون از شما توضیحات شما خیلی عالی بود

  فقط یک سوال داشتم اینکه برای یک فرد معلول که امکان پیاده روی برایش کم است ( زمان کمی می تواند پیاده روی کند)
  چه امکاناتی در این مراکز وجاذبه هایی که لیست کردید وجود دارد
  لطفا اگه امکان دارد جواب برایم ایمیل هم بکنید
  ما ۴ شهریور می ریم پاریس

  مریم

  ۲۱ تیر ۹۳ در ۱۲:۲۴ ب.ظ

 40. مریم خانم:
  همه مراکز دیدنی از جمله موزه ها وبسایت اختصاصی دارن که با سرچ کوتاهی می تونید پیداش کنید و در اونجا معمولا توضیح دادن که برای افراد معلول چه تمهیداتی وجود داره.
  من این لینک رو:
  http://www.louvre.fr/en/accessibility
  از سایت موزه لوور به عنوان مثال نگاه کردم. بقیه شون هم حتما دارن.
  عموما می تونید انتظار داشته باشید که مراکز اصلی فکرش رو کردن.
  قبل از سفر مطالعه کاملی از سایت هاشون انجام بدید و از نکات مهم و دسترسی ها اطلاع کسب کنید. در زمان ورود هم می تونید برای کمک بیشتر سوال کنید.

  فرخ

  ۲۴ تیر ۹۳ در ۱۲:۲۶ ق.ظ

 41. برای علی آقا – نسرین خانم:
  انتخاب بین با تور رفتن یا شخصی سفر کردن بستگی به این داره که چقدر امکان رزرو هتل دارید و این که چقدر خودتون می تونید از عهده پیدا کردن راه بر بیایید. کلا سفر شخصی هیجانش ببیشتر.
  در مورد خوراک: هزینه بستگی به این داره که چی و کجا بخورید از ۵ یورو برای یک نفر در یک وعده در مک دونالد یا ساندویچی های سرپایی گرفته تا ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و بالاتر برای هر نفر در هر وعده در رستوران های مختلف می تونه تغییر کنه.
  در مورد سوغاتی هم همین طور، می تونید برچسب یخچال بخرید یا جا کلیدی یک یورو، می تونید هم دکروی در ابعاد مختلف بخرید از ۲،۳ یورو گرفته تا ۵۰ یورو.

  فرخ

  ۲۴ تیر ۹۳ در ۱۲:۳۸ ق.ظ

 42. سلام ادمین جان
  من یکی از آرزوهام اینه که به پاریس سفر کنم.تااونجایی که میدونم اگه بخوام باتور برم ضمانت نامه بانکی میخواد منم که ۴۰میلیون ندارم
  پس چطوری میشه برم؟
  میشه یه توضیح کامل بدین که چیا لازمه؟لطفا
  بیصبرانه منتظر جوابتون هستم
  ممنون

  MITRA

  ۲۴ تیر ۹۳ در ۲:۰۱ ب.ظ

 43. سلام ۲۹ جولای ویزا توریستی گرفتم. با همسرم.میشه هتل ۳ ستاره یا ۴ معرفی کنید با صبحانه.در مرکز شهر ایا از اینجا بوک کنیم بهتره یا نه ممنون

  حسن

  ۲۹ تیر ۹۳ در ۲:۳۶ ب.ظ

 44. سلام ۲۹ جولای ویزا توریستی به همراه همسرم گرفتم .میشه هتل ۳ یا ۴ *با صبحان معرفی کنید.از کجا رزرو کنیم

  حسن

  ۲۹ تیر ۹۳ در ۲:۳۹ ب.ظ

 45. سلام
  اول از همه ممنون بخاطر اینهمه اطلاعات کامل و مفیدی که ثبت کردید.
  من سپتامبر با همسر و دختر کوچیکم ده روز میخوام برم اروپا.چون ویزام رو از سفارت چک میگیرم باید حتما پراگ رو برم . پاریس رو هم دلم میخواد حتما ببینم . بنظر شما اگر وقت اجازه داد فرانکفورت برم یا وین ؟ بعد هم از کدوم از این دو شهر با قطار میشه راحتتر اومد پاریس ؟ سپاسگزارم از راهنماییتون .

  نوشی

  ۱ مرداد ۹۳ در ۲:۲۷ ب.ظ

 46. ببخشید من زیاد سوال میکنه .
  من هتل هارو سرچ کردم هتلهای نزدیک به ایفل خیلی گرون بودن . ولی مثلا هتل Holiday Inn قیمتش مناسبت تر بود . با توجه به شناختی که شما دارید این هتلها چقدر با مرکز شهر فاصله دارن ؟ آیا دسترسی با مترو راحت خواهد بود ؟

  نوشی

  ۱ مرداد ۹۳ در ۴:۰۲ ب.ظ

 47. برای خانم نوشی:
  ۱٫ الان اگه برای سپتامبر می خواهید هتل رزرو کنید انتخاب هاتون چندان زیاد نخواهد بود. پاریس شهر توریستی هستش که تو تابستون اوج فصل توریسته. برای مثال الان برای سپتامبر بیش از ۷۰ درصد اتاق ها پر شدن. این یعنی هر چی مونده گران تر خواهد بود.
  به هر حال، توجه کنید که سیستم جابجایی تو پاریس خیلی خوبه. پس یه این فکر نکنید که حتما هتل رو کنار ایفل بگیرید.
  تو محدوده زمانی که می خواهید از طریق booking.com سرچ کنید. بعد بر اساس میانگین نظرات مسافران قبلی مرتبش کنید و بعد بین اونها هتل هایی رو نگاه کنید که امتیاز بالای ۷٫۵ – ۸ داشته باشن (ترجیحا تعداد نظرات بالای ۱۰۰ تا رو نگاه کنید که مطمئن باشید میانگین نظرات تعداد زیادی رو دارید می بینید). بعد بین اونها ببینید کدوم قیمتش مناسب تره و البته که نظرات مسافران قبلی رو هم بخونید.
  ۲٫ برای ده روز اگه بخواهید هم پراگ رو ببینید هم پاریس رو با توجه به اینکه بچه هم همراهتونه سخته که بخواهید جای دیگه ای هم برید. به هر حال پیشنهاد بعدی من شهر رم ایتالیا هستش. اما به هر حال هر جایی رو که انتخاب کردید، بسته به مسافت می تونید بین قطار و هواپیما انتخاب کنید، سیستم قطارها در اروپای مرکزی عالیه.
  خوش باشید.

  فرخ

  ۲ مرداد ۹۳ در ۱۲:۴۱ ق.ظ

 48. برای حسن آقا:
  جوابی که برای خانم نوشی نوشتم بند یکش جواب شما رو هم می ده.
  خوش باشید.

  فرخ

  ۲ مرداد ۹۳ در ۱۲:۴۵ ق.ظ

 49. سلام من یک کارمند هستم تاحالا فکر میکنم ایران را کامل درحد خودم کشتم چند تاسفر خارجی دور نزدیک هم دور وبر داشتم ولی اروپا تا حالا نرفتم ترس دارم اما مثل بعضی ها دنبال هتل لوکس ان چنانی نیستم بنظر شما تنها برم اروپا یا با تور خودم ترجیح میدم یکی که دنبال کشتن باشه نه خرید باهام باشه میشه راهنمای کنید ایا صلاح هست توسایت باکسی هم سفر شد یا نه یا چطور میشه شخصی با شرایط سفر خودمان پیدا کنیم

  مهدی

  ۶ مرداد ۹۳ در ۵:۳۹ ب.ظ

 50. سلام با سپاس مطالب جامع و کاملی که گذاشته بودید
  من برای آخر سپتامبر به پاریس سفر یک هفته ای خواهم داشت با توجه به مطالبی که شما نوشته بودید فکر کنم فصل خوبی رو انتخاب نکردم….میشه خواهش کنم مراکز خرید قیمت مناسب رو برای خرید معرفی کنید… ممنون میشم و اینکه اگه بخوام برم دیزنی با مترو راحت هست یا به علت پیچیدگی خطوط ممکنه گم بشم…. منتظر راهنمایی خوبتون هستم با سپاس از شما دوست عزیز

  هستی

  ۱۶ شهریور ۹۳ در ۱۱:۳۳ ق.ظ

 51. سلام من ۴نوامبر ١٣آبان عازم پاریس هستم هیچگونه اطلاعاتی نداشتم ازاینکه انقدر واضح و خوب همینطور درج قیمتها رو نشون داده بودی ازت ممنونم.

  علیرضا

  ۱۲ مهر ۹۳ در ۵:۴۷ ب.ظ

 52. راستی ببخشید سوالی که داشتم اینه که من ٢هفته پاریس هستم اگر بخوام از پاریس کشور دیگه ای برم پیشنهادتون کجاست هزینش چقدر میشه وبهتره با قطار برم یا هواپیما ؟ ممنون میشم

  علیرضا

  ۱۲ مهر ۹۳ در ۵:۵۱ ب.ظ

دیدگاهی بنویسید

*