جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
آخرین مطالب:
خانه / تحلیل ها / جام جهانی ۲۰۱۴؛ قسمت اول

جام جهانی ۲۰۱۴؛ قسمت اول

ایران

بازی با نیجریه پر از هیجان و تشویش بود. اما باید انصاف داد که در مجموع بازی آبرومندی انجام دادن. اگرچه مثل همیشه هافبک و حمله ضعیف بود و پاسکاری کلا نداشتیم اما حداقل دفاع منظمی داشتیم و بهترین بازیکن هم مهرداد پولادی بود.

تماشاچی های ایرانی هم که سنگ تموم گذاشته بودن و خیلی خوب تشویق کردن.

هرچند که نیجریه تیم خیلی قوی نبود اما بازم اگه ایران تیم گذشته ها بود و یه مربی خوب نظم رو یادش نداده بود احتمال باخت زیاد بود.

خوشحال اگه نیستیم حداقل خجالت زده هم نباشیم.

آلمان

مثل همیشه سرحال و منظم و بابرنامه. تا اینجا هم که آقای گل مسابقات رو دارن. پرتقال رو له کردن و طبق روال عادی برنامه یه پای یک چهارم نهایی هستن تا بعدش ببینیم چی می شه.

هلند

همون اول کار انتقام دور قبل رو از اسپانیا گرفتن و جزو تیم هایی هستن که راحت تا یک چهارم میان بالا. به نظرم اون شب یکی از بدترین شب های اسپانیا بود و کاسیاس انگار که بدترین خواب هاش داره تعبیر می شه به معنی واقعی کلمه واز شده بود.

ایتالیا

پیر و جوان نداره این تیم. همیشه فوتبال رو با تموم وجود و قشنگ بازی می کنن. تو ایران هم همیشه محبوب بودن. شاید چون بین اروپایی ها از همه بیشتر برامون قابل درکن. شروع خوبی داشتن و امیدوارم به لطف دفاع و دروازه بان خوب چند مرحله ای بیان بالا.

برزیل

بردن و با نتیجه خوب هم بردن. اما هنوز قامت یک قهرمان رو نداشتن. شاید کمیش به خاطر این بود که خیلی احساساتی شده بودن، به خصوص در شرو بازی. این جام حق آمریکای جنوبی هاست که واقعا با عشق و تمام وجود فوتبال بازی می کنن. اگه آلمان و هلند بزارن البته.

فرانسه

ما که دوست شون داریم (به یاد پاریس و بولانژقی ها و البته زبان قشنگ و شیرین شون). قشنگ هم بازی کردن. باید دید که تا کجا می تونن بالا بیان.

آرژانتین

بازیش رو با بوسنی ندیدم، اما روی کاغذ که با توجه به محل بازی ها و اسم بازیکن ها باید خوب بالا بیان.

باید منتظر بود و دید سورپریزهای این دوره کدوم تیم ها هستن .

مطلب پیشنهادی

لاسکو، میراث تاریخی هنر پارینه سنگی

هوا سردتربود. نمای اطراف رودخانه Vézère در جنوب فرانسه با آنچه امروزمیبینیم تفاوت های چشمگیری …

4 دیدگاه

  1. تو یوزپلنگ رو دیدی؟ ما که ندیدیم! میدادن اون دژاگه… من دقت کردم یه گوشه لپش جای خالی داشت…همونجا تتو می کرد بیشتر توجه جهانیان جلب میشد!
    امروز سر کار همکارا می گفتن این نیجریه تیم نبود…باید می زدیمش…ترسو بازی کردیم! واقعن ملت باحالی هستیم…سنگ پا! یعنی اگه با آرژانتین هم مساوی کنیم خودمون رو تو چهار تیم دیدیم و اگه مشکلات داوری نباشه با توجه به پیشینه تاریخی که داریم باید قهرمان جام بشیم. والا!

  2. خودم ایرانیم ها ، ولی نمی دونم کدوم افتخارات تاریخی ، کشفیات ، اختراعات و پیشرفت های علمی فرهنگی، ما ملت رو انقدر مدعی، مغرور و خود بزرگ بین کرده. هر جا که 4 تا ایرانی دور هم باشن امکان نداره غر زدن و گله گذاری و به این و اون بد و بیراه گفتن نباشه. خودم یکیشون البته.
    تو فوتبالش هم همینه. ببریم لیاقتشو داشتیم…نبریم در حقمون اجحاف شده!

  3. خودم طرفدار آلمان هستم شدید. با برنامه بازی میکنند آدم لذت می بره. . ایران هم که البته در قلب ما جا داره و همیشه بازیهاشونو با شوق، دعا و گاهی حسرت دنیال میکنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *